Výškové práce

Vyberte si z našeho portfólia prací a kontaktujte nás.
Těšíme se na spolupráci.

Ochrana proti ptákům

Členité fasády objektů poskytují velmi vhodné životní podmínky pro holuba skalního, což potvrzuje velké množství těchto ptáků sídlících zejména na historických, ale i na moderních budovách, a s tím spojené znečištění vysoce agresivním holubím trusem. Holubí trus způsobuje nejen narušování omítky, ničí estetický vzhled budovy, ale může být zdrojem alergických onemocnění a mnoha parazitů a ptačí chřipky přenosné na člověka. Podle tvaru plochy a stupně napadení ptactvem je nutné zvolit nejúčinnější systém. Na jedné budově může být použito v různých sektorech i několik druhů systémů.


Výběr vhodného systému - síťový nebo hrotový?

Systém vždy volíme dle místa ošetření. Na rovné plochy do 500mm jsou nejvhodnější hrotový systém, repelentní gel a lankový systém. Pro širší plochy a prostorové ošetření je vhodnější síťový systém. Pro čtvercové plochy jako jsou jednotky klimatizace 1 ÷ 10m2 kde je vyžadován přístup jsou vhodné drátové rotační systémy. Plašící systém má velmi omezenou účinnost a lze jej použít pouze jako preventivní ošetření otevřených prostor jako jsou terasy , střechy atp.

Pro zahrady a ochranu ovocných stromů doporučujeme spíše uzlované provazové sítě, které jsou vyrobeny z tenkých provázků a mají jemnější očka, přes které se ani špaček k plodům rostliny nedostane.

Sítě proti holubům

Síťový systém pro ochranu budov proti ptactvu je jediná 100% účinná ochrana lodžií, balkónů, světlíků a ochozů věží. Síť je upevněna kolem obvodu prostoru pomocí pružného ocelového rámu, který se skládá z ocelových oček upnutých do plastových hmoždinek a kterými je protaženo ocelové lanko napnuté pomocí napínacího šroubu. K takto vytvořenému rámu, který je schopen přesně kopírovat obvod se připne speciálními kleštěmi a hliníkovými sponkami síť. Materiál ocelového rámu může být z nerezové nebo pozinkované oceli.

Systém je diskrétní a ze země téměř nepostřehnutelný. Pokud je potřeba, může se použít barva sítě přesně podle podkladu a to bílá, černá nebo kamenná. Síť má oko 50x50mm a 1mm tenké vlákno a tedy nestíní chráněný prostor.
Instalace sítě trvá cca 2 hodiny. Síť je možné instalovat díky velkému množství druhů upínacích komponentů na všechny typy podkladů včetně zateplených fasád a ocelových konstrukcí popřípadě lze překrýt celou střechu.

Životnost se pohybuje kolem 10 let, neboť je vyrobena z UV stabilního polyethylenu.

Hrotové zábrany proti ptactvu

Hrotový ochranný systém proti ptákům se používá tam, kde nelze dost dobře upevnit sítě proti ptákům. Jedná se o úzká místa či místa krytá střechou, např. trámy, římsy či fasády domů. Nejedná se jen o ochranu proti holubům, ale i ochranu proti ptákům, jako jsou vlaštovky nebo i vrány.
Proto se rozlišují dva typy hrotů proti ptákům:

Ochrana proti ptákům hrotovým systémem - horní
Ochrana proti ptákům hrotovým systémem - spodní

Chcete s námi spolupracovat?

Rádi Vám zodpovíme Vaše otázky nebo vypracujeme řešení Vaší zakázky.
Neváhejte nás kontaktovat!

Copyright © 2024 Výškové práce Kulhavý. Všechna práva vyhrazena.